Akademisyen, Koreograf, Araştırmacı…

Özgür Adam, dansla geçecek bir ömür için ilk adımı Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde attı. Mezun olduğu günden 2010 yılına dek Ankara Devlet Balesi ve Modern Dans Topluluğu da dahil olmak üzere pek çok toplulukta dans etti.

İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlayan Özgür Adam, Ankara Üniversitesi’nde Doktora Yeterliğini vererek tez aşamasında çalışmalarını sürdürmekte.

2006 yılından bu yana Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak eğitim veren Özgür Adam bunun yanı sıra Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü, Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu’nun bulunduğu programlarda da Dans, Hareket ve Fiziksel Tiyatro alanlarında dersler yürüttü.

Özgür Adam dans ederek başladığı kariyeri boyunca Nugzar Magalashvili, Yannick Boquin, Julian Moss, Tom Van Cauwenbergh, Oytun Turfanda, Ugur Seyrek, Mehmet Balkan, Beyhan Murphy, Robert North, Xin Peng Wang, Andre Prokovsky, Valerie Panov, Marco Cantalupo, Johan Greben & Uri Ivgi, Sahar Azimi, Yaniv Abraham, Ido Tadmor, Mafalda Deville, Ziya Azazi, Julia Varley, Eugenio Barba gibi alanın pek çok bilinen isimiyle çalıştı.

Dans ve akademik kariyerinin yanında Özgür Adam T.C. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne bağlı Bale ve Modern Dans Toplulukları ile, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün ve çeşitli özel toplulukların yapımlarında koreograf olarak görev almakta. Akademik olarak çalıştığı kurumlarda da düzinelerce koreografisi bulunan Özgür Adam ayrıca ödüllü pek çok dansçının koreografik çalışmalarını da gerçekleştirdi.

Bugüne kadar dansçı, akademisyen ve koregraf olarak sanatın her alanında kendini geliştirmeye devam eden Özgür Adam aynı zamanda profesyonel bir piyanist. Amatör olarak besteler de yapan Özgür Adam çalışmalarını hem akademik hem de sanatsal boyutta sürdürüyor, yaptığı araştırmalar ile farklı platformlar için projeler geliştiriyor.

Hareket eden fikirlerin oyun bahçesidir ÖZGÜR ADAM.

Sanatla bütünleşmiş bir ömür süren, sanatla beslenen Özgür Adam İnanç’ın üretimleri, paylaşımları, biriktirdikleri ve hayallerinin toplandığı bir bahçedesiniz…

Bu oyun bahçesinin ilk yapı taşları bundan 3 yıl önce konuldu. Başlangıçta sadece bir düşünceydi; sanatçının vizyonu ve projelerinin görünürlüğünü artırmak için bir platform oluşturma düşüncesi…

Bugün hareket eden fikirlerin hayat bulduğu bu oyun bahçesi, farklı alanlarda araştıran; üretim yapan sanatçıları bir araya getiriyor; sanatı daha geniş kitlelere ulaştırıyor.

Sanatçı, 2017 yılından itibaren atölye, proje, üretim ve çalışmalarını ÖZGÜR ADAM markası altında  gerçekleştiriyor. Ortak üretime ve profesyonel ağların önemine inanan Özgür Adam farklı disiplinlerde çalışmak isteyen, araştıran ve sorgulayan herkesi bu alana davet ediyor.

Ekibimizle Tanışın

“Tek başına hiçbir insan, yeterince akıllı değildir.”

Maccius Plautus

Deniz Alp
Deniz AlpDansçı, Koreograf, Eğitmen
Can Aksel Akın
Can Aksel AkınBesteci
Füsun Ataman
Füsun AtamanYazar, Dramaturg
Nazmi Ekin Vural
Nazmi Ekin VuralSosyal Medya ve Bilişim Teknolojileri
Coşku Türkel
Coşku TürkelVideographer
Necla Zeren
Necla ZerenKurgu Yönetmeni
Gamze Orhun
Gamze OrhunProje Koordinasyon, Basın Halkla İlişkiler

ÇALIŞMALARIMIZ

Devlet kurumları ve özel teşebbüsler için üretimlerimizin yanında gerçekleştirdiğimiz projeler, atölyeler, dersler ve çalışmalarla ilgili tüm ayrıntılar burada…